Versenyszervezőknek

Régiós Versenyek

A kiadói jutalmakért zajló régiós versenyek bejelentésének határideje az aktuális hónap 10. napja, de legkésőbb 1 héttel az esemény előtt. Átszervezésre, helyszín- és időpont-módosításra van lehetőség ezután is. Ez azért szükséges, hogy a régiók tudjanak egymás versenyeiről, és legyen lehetőségük csatlakozni más régiós versenyekhez.

Versenyeken nemzeti pont, tapasztalati pont, klán pont és lélek pont is szerezhető. A verseny helyszíne mindenki számára elérhető kell legyen. Magán helyszínen is lehetnek rendezvények, ha a régió felelőse jelen van a helyszínen.

Egyéb Rendezvényekkel kapcsolatos információk

A Régiós Versenyek és Párbajnapok akkor érvényesek, ha a fentiekben leírtak mellett elérik a minimum 3 fős létszámot is.

Szervezhetőek ezen felül versenyek, párbajnapok, kártyázós közösségi rendezvények, de ezekért normál esetben nem járnak pontok.

Nemzeti Pontozás

Az alapvető Pontozási Rendszer 3 részből áll, melyek a Nevezési Pontok, a Győzelmi Pontok és a Dobogós Pontok. Ezeknek az alkalmazása az alábbiak szerint alakul:

1. Nevezési pontok: Minden versenyen minden játékos automatikusan 7 nevezési pontot kap, függetlenül a győzelmei számától.

2. Győzelmi pontok: Minden győzelemért 3 pont jár. Vereségekért nem jár pont.

3. Dobogós Pontok a kiemelt helyezésekért (ha 5-nél több nevező van a versenyen) :

- 3. hely: +6 pont

- 2. hely: +9 pont

- 1. hely: +15 pont

Példák a Verseny Pontozásra

1. A játékos mind a 6 meccsét elveszíti:

- Győzelmi pontok: 0

- Nevezési pontok: 7

- Összesen: 7 pont

2. A játékos 1 győzelemmel és 5 vereséggel az utolsó helyen végez:

- Győzelmi pontok: 1 győzelem * 3 pont = 3 pont

- Nevezési pontok: 7

- Összesen: 10 pont

3. A játékos mind a 6 meccsét megnyeri, ezzel a versenyt is megnyeri, amelyen legalább 5 nevező van:

- Győzelmi pontok: 6 győzelem * 3 pont = 18 pont

- Nevezési pontok: 7

- Extra pontok az 1. helyezésért: 15

- Összesen: 40 pont

Megjegyzés: Ha valamilyen okból nincs idő lejátszani az utolsó párbaj minden mérkőzését a rendezvény végén, az aktuális eredmény alapján kell meghatározni a győztest. Döntetlen esetén a régió felelősének segítségét kell kérni a győztes kihirdetési módjának meghatározásához, de minden esetben meg kell határozni a győztest. Időhúzás esetén a régió felelős, vagy a versenybíró figyelmezteti a játékost, és adott párbajon belül második figyelmeztetéskor dönthet úgy, hogy a másik játékosnak ítéli a győzelmet.

Időlimit Versenyeken

Bo1 esetén az időlimit 30 perc.

Bo2 esetén az időlimit 60 perc.

Bo3 esetén az időlimit 75 perc.

Az időlimit lejártakor a versenybíró felszólítja a játékosokat, hogy kezdjenek bele az utolsó körükbe. A végén a maradék életerő és az életben maradt karakterek szintjeinek összegét kell összehasonlítani, a magasabb összeg nyer.